„Wkręceni 2” to kontynuacja przebojowej komedii Piotra Wereśniaka, którą w kinach zobaczyło ponad 830 tysięcy widzów. Tym razem bohaterowie znani z pierwszej części filmu – z Szyją (Paweł Domagała) i Fikołem (Bartosz Opania) na czele – ruszą na podbój stolicy i polskiego showbiznesu. A widzowie przekonają się, jak naprawdę funkcjonuje świat gwiazd znanych z programów rozrywkowych i plotkarskich portali. 

Po ostatnich przygodach na prowincji, przyjaciele rozstali się i rozjechali po świecie. W rodzinnym mieście pozostał jedynie Szyja, czyli Tomek Zarówny – jak zawsze posłuszny swojej ukochanej żonie. I to właśnie on wpada tym razem w kłopoty. 

Pracując na autostradzie, Szyja poznaje przypadkiem agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha). Seksowna blondynka porywa go na kilka dni do Warszawy. Jeszcze tego samego dnia Tomek zmienia się w prawdziwego celebrytę. A jego żona – słynna Jadźka (Barbara Kurdej – Szatan) postanawia sprowadzić go do domu, choćby i siłą.

Zobacz zwiastun

Rok produkcji: 2015

Data premiery: 16 stycznia 2015

Strona filmu: www.wkreceni2.pl


Reżyseria: Piotr Wereśniak
Scenariusz: Piotr Wereśniak
Zdjęcia: Tomasz Madejski
Kierownictwo produkcji: Michał Walczak
Producent: Tadeusz Lampka
Produkcja: MTL Maxfilm
Dystrybucja: Studio Interfilm
Liczba widzów w kinach: 771 000

Obsada aktorska:

Paweł Domagała (Szyja), Małgorzata Socha (Klementyna), Marta Żmuda Trzebiatowska (Dolores), Barbara Kurdej-Szatan (Jadwiga), Bartosz Opania (Fikoł), Filip Bobek (Leo Brant), Leszek Lichota (Lufa), Antek Królikowski (Stopklatka), Anna Mucha (Reżyserka), Marcin Perchuć (Psychiatra)