Film jest opowieścią o kobiecie, której jednego dnia wali się jej bezpieczny świat i która zaczyna walczyć o swoje życie i szczęście. Znajduje swoje miejsce na ziemi, buduje dom, a ostatecznie także wypełnia swoje życie wielką, szczęśliwą miłością.

Judyta, bohaterka filmu, mieszka w Warszawie, jest mężatką, ma 16-letnia córkę, Tosię. Większość czasu spędza w domu gotując, sprzątając i wychowując córkę. Stara się być dobrą żona i matką, choć dorastająca córka weszła właśnie w okres „burzy i naporu” i dostarcza Judycie nieco problemów. Mąż – biznesmen jest bardzo zajęty. Judyta dorabia odpisując na listy czytelnikom popularnego pisma kobiecego. Listy dotyczą zarówno porad z dziedziny gospodarstwa domowego, jak i dotykają poważnych życiowych problemów. Judyta jest więc dla czytelniczek pisma spowiednikiem, adwokatem, psychologiem i przyjaciółką w jednej osobie. Listy do Judyty i od Judyty stanowią istotny element fabuły filmu, najpierw są bowiem kontrapunktem i komentarzem do jej własnych problemów i kłopotów, by w końcu stać się ważnym, dramaturgicznym elementem losów Judyty. 

„Nigdy w życiu!” okazał się filmem w polskim kinie przełomowym. To pierwsza tego typu produkcja, która podbiła serca widzów na skalę dotąd niespotykaną. Od chwili premiery filmu komedie romantyczne przyciągają do kin rzesze widzów.

Zobacz zwiastun

Rok produkcji: 2004

Data premiery: 13 lutego 2004


Reżyseria: Ryszard Zatorski
Scenariusz: Ilona Łepkowska
Zdjęcia: Tomasz Dobrowolski
Kierownictwo produkcji: Teresa Ryłko-Szymańska
Produkcja: MTL Maxfilm, TVN (telewizja), ITI Film Studio, Agencja Produkcji Filmowej
Dystrybucja: ITI Cinema, Studio Interfilm
Autor pierwowzoru: Katarzyna Grochola
Liczba widzów w kinach: 1 626 000

Obsada aktorska:

Danuta Stenka (Judyta Kozłowska), Joanna Brodzik (Ula, przyjaciółka Judyty), Jan Frycz (Tomasz Kozłowski, były mąż Judyty), Artur Żmijewski (Adam), Marta Lipińska (matka Judyty), Krzysztof Kowalewski (Karol, ojciec Judyty), Rafał Królikowski (redaktor naczelny), Kinga Preis (Kinga, znajoma Judyty z redakcji), Joanna Jabłczyńska (Tosia, córka Judyty), Agnieszka Włodarczyk (Jola Zabłocka, druga żona Tomasza Kozłowskiego), Cezary Kosiński (Krzysztof, partner Uli), Katarzyna Bujakiewicz (Dziunia, koleżanka Judyty), Sławomir Orzechowski (Kazio, kochanek Dziuni)


Nagrody filmowe

2005 – Marek Wronko Orzeł, Polska Nagroda Filmowa (nominacja) w kategorii: najlepszy dźwięk; za rok 2004